Terapia rodzinna. 

Czyli sytuacja gdy w gabinecie psychologa spotyka się cała rodzina. To szczególny rodzaj oddziaływań terapeutycznych, który może okazać się najskuteczniejszą droga do osiągnięcia harmonii w relacjach z bliskimi. Psycholog pomaga rodzinie prowadzić rozmowę, w której uwzględnia się punkt widzenia każdego z obecnych, zachęca do mówienia o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Taki rodzaj kontaktu pomaga rodzinie odblokować naturalne zdolności do dawania sobie wsparcia i rozwoju jej członków a także pogłębia wzajemną więź. Czasem terapia rodzinna jest dobrym wyborem gdy trudności przeżywa ktoś z członków rodziny np. dziecko lub jedno z rodziców. W rodzinie wszyscy wzajemnie na siebie oddziaływują i problemy jednej osoby są odczuwane przez innych jako stres i czasem skutkują napięciem we wzajemnych relacjach. 
W trakcie terapii rodzinnej można wspólnie „przegadać” to, co trudne i wypracować wspólny plan na wyjście z kryzysu.
Gdy członkowie rodziny poczują się bliżej siebie, w lepszej relacji może to znacznie przyspieszyć poprawę funkcjonowania
i samopoczucia jednostki. Terapię rodzinną rozpoczynają sesje konsultacyjne, które pozwalają na określenie wspólnych celów. Spotkania trwają 90 minut. Są prowadzone przez dwóch specjalistów psychoterapeutów. Ilość i częstotliwość spotkań ustalana jest podczas na etapie konsultacji.
Zapraszamy rodziny, w których:
- nasilają się niepokojące zachowania dzieci, kłopoty z komunikacją, trudności wychowawcze,
- pojawił się kryzys, wywołany jakąś trudną sytuacją, który zakłócił dotychczasową równowagę,
- zachowanie jednej osoby dezorganizuje życie pozostałych, uniemożliwia zwyczajne funkcjonowanie,
- ktoś choruje przewlekle,
- występuje długotrwały, nasilony poziom stresu, częste konflikty, kłopoty z komunikacją.